13 Ağustos 2012 Pazartesi

Heidi Betts - Kördüğüm ve Seviyor Sevmiyor


Arka kapak yazısı:

"Seksi ve eğlenceli. Karşı koymak imkânsız. Bayıldım!" 
-Lori Foster- 

"Heidi Betts romantik öykülere seksi, yeni bir soluk getiriyor. Muhteşem!" 
-Carly Phillips- 

"Neşeli ve benzersiz bir anlatım, çekici karakterler, akıcı diyaloglar bir araya gelip Kördüğüm'ün yılın en eğlenceli romantik hikâyesi olmasını sağlamış. Mizah ile erotizmi bir araya getirebilme yeteneği Heidi Betts'i günümüzün aşk romanı yazarları arasında üst sıralara yerleştiriyor." 
-Lisa Kleypas- 

"Yeni, ateşli, karşı konulamaz. Kördüğüm'ün her sayfasına bayılacaksınız." 
-Leanne Banks- 


Dylan Stone, Cleveland Herald gazetesindeki, Veronica Chasen'ın da başvurduğu işe kabul edilince iki gazeteci arasında amansız bir rekabet, köşe yazıları aracılığıyla sürdürdükleri bir savaş başlar. Birbirlerine bungee jumping veya rafting yapmak, dövme yaptırmak gibi konularda meydan okurlar, ilk pes eden yenilmiş sayılacaktır. Ama Veronica'nın son numarası, Dylan'ı belki de hayatının en zor işiyle karşı karşıya getirir. Victoria Dylan'ın örgü örmeyi öğrenemeyeceğini iddia eder. Dylan babaannesinin bile yapabildiği bir şeyin kendisini korkutmasına izin verecek değildir. Bir atkı örecek, Veronica'nın her hafta toplanan örgü grubuna katılacak kadar cesurdur. Ancak insanın sinirine dokunacak kadar yakışıklı bir erkek olan Dylan örgü grubuna gelip bütün kadınları büyüleyince Veronica kendini çetrefilli bir düğümün içinde bulur ve bu düğüm aşka çok benzemektedir. Öfkeleri sonsuza dek sürecek miydi? Yoksa aşk, her düğümü çözecek kadar güçlü müydü?
Arka kapak yazısı:

"Leziz, eğlenceli, romantik!" 
-Susan Andersen- 

"Heidi Betts'in mizahla duygusallığı harmanlayan özel bir yeteneği var. Bu da onun çağdaş romantizm yazarları arasında yükselmesini sağlıyor." 
-Lisa Kleypas- 

Bu, ortalama bir aşk düğümü hikâyesi değildir. 

Jenna Langan, ne istediğini bilen biridir ve bunu haftalık örgü grubundaki en iyi arkadaşlarıyla paylaşır. Jenna'nın istediğine sahip olabilmesi için herhangi bir erkeğe ihtiyacı yoktur, yalnızca bir tanesi dışında... Bir polis olan Gage Marshall ile olan evliliğinin kötü bitmesi, her zaman hayalini kurduğu bebeğe sahip olamayacağı anlamına gelmemektedir. Şimdi, Jenna'nın en sevdiği fuları, yarım kalmış bu hikâyenin kahramanlarını birbirine yeniden bağlamaya başlayacaktır. 

Gerçek aşk karmaşıktır. İlmek ilmek örmek gerekir. 

Beklenmedik bir baştan çıkarma eylemi kabul edilebilir bir cazibe oyunudur, peki ya damızlık olarak kullanılmak? Hayır, teşekkürler. Bebek sahibi olmamak için Gage'in kendince nedenleri vardır ve evliliklerinin bitmesinden bu yana fikrini değiştiren bir şey olmamıştır. Ta ki Jenna bu düşünceyi onun aklına sokuncaya kadar. Şimdi Gage, eski eşi Jenna'nın hamile olup olmadığını öğreninceye dek onun yanından ayrılmayacaktır. Dahası, birlikte geçirdikleri zaman arttıkça Gage'in tüm nedenleri de bir bir kaybolacaktır.

   Heidi Betts'in 3 kitaptan oluşan serisinin 2 kitabını bitirdim. Üçüncü kitap yazılmış, Türkiye'ye ne zaman gelir bilmiyorum ama merakla bekliyorum :) Kitaplar çok eğlenceli birer romantik komedi. Kısaca özetleyecek olursak: 3 çiftimizin yaşadıklarını anlatıyor. Kördüğüm'de Dylan ve Ronnie, Seviyor Sevmiyor'da Jenna ve Gage, son kitapta da Zack ve Gracy'i anlatacak.

   Kördüğüm birbirinden nefret eden iki köşe yazarının yakınlaşmasını ve birbirlerine aşık olmasını anlatıyor. Ronnie'nin Dylan'dan nefret etmesinin sebebi Dyla'ın onun istediği işi alması... Öyle olunca Ronnie de başka bir işe giriyor, sonra her yazılarında birbirlerine meydan okumaya başlıyorlar. Karşı tarafın asla yapamayacağını düşündükleri şeyleri yaptırıyorlar. Hatta Dylan ağda yaptırıyor :D Çok sevimli diyaloglar, çok eğlenceli sahneler var. Bir kaç saat içinde bitirebileceğiniz bir kitap üstelik, 280 sayfa :)

    Seviyor Sevmiyor, birbirlerine aşık ama bazı nedenlerden dolayı ayrılan bir çiftin tekrar bir araya gelme öyküsünü anlatıyor. Jenna, Charlette Teyzesi'nin çiftlik hayvanlarına bakmak için onun çiftliğinde kalıyor bir süre ve kızlar Jenna'nın yanına gelip parti yapıyorlar. İyice sarhoş olduktan sonra Jenna için 'süper' bir plan düşünen Grace planı uygulamaya koyuyor veee... Bu kitap da bir kaç saat içinde bitebilir, 311 sayfa bu da. Öğleden sonranız boşsa, oturup okuyun ve eğlenceli bir öğleden sonra geçirmiş olun. Ama kitaplara yaş sınırı konulması gerektiğini düşünüyorum, yetişkin kitabı yani :)

   Üçüncü kitap 'Knock Me For A Loop'... Ne zaman çıkacak bilmiyorum. Bu kitapta da Seviyor Sevmiyor da araları bozulan Zack ve Grace'i anlatacak. Çoook eğlenceli sahneler olacağına eminim, çünkü Seviyor Sevmiyor da Grace'in aldatıldığını zannederkenki halleri çok güldürdü :)

   Kördüğüm Süreyya Çalıkoğlu, Seviyor Sevmiyor Zehra Samanlı tarafından çevrilmiş. Çeviriler güzeldi, zaten Ephesus'un kalitesini beğeniyorum ben çok. Kitap düzenleri harika, her kitabın kendi ayracının olması mükemmel ve fiyatları da uygun :)


      Heidi Betts kitapları:
Most Love Vampires,
The Bite Before Christmas,
One Last Bite,
Walker's Widow,
Callei's Convict,
Hannah's Half-Breed,
Cinnamon And Roses,
Almost A Lady,
A Promise Of A Roses...  Historical romance ve paranormal türünde olanlar bunlar. 10 tane de Beyaz Dizi için yazılmış olanlar var ve 'Chicks with Sticks' olarak adlandırılan Kördüğüm, Seviyor Sevmiyor, Knock Me For A Loop kitaplarının serisi...


Siz hiç Heidi Betts okudunuz mu? Ne düşünüyorsunuz kitapları hakkında?

4 yorum:

 1. bende cok severım romantık komedileri o yuzden bu kitapları en kısa zamanda alıp okuycam..önerin için çok teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 2. kördüğüm ve seviyor sevmiyorum aldım. Merakla son kitabı bekliyorum çıkınca seri olarak okumak istiyorum. Yazarın tarihi romanları olduğunu bilmezdim sizden öğrendim araştıracağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de merakla bekliyorum son kitabı =)beğeneceğinizi düşünüyorum =)
   Keyifli okumalar :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...